Yeni Sanat Galerisi Kuzgun Art Space 12 Şubatta açılıyor

Açılış: 12 Şubat 2022 Cumartesi

Çağdaş Sanatın tüm alanlarında sanatçılara ev sahipliği yapmayı hedefleyen Kuzgun Art Space, 12 Şubat’ta açılan ‘’ Tümevarım’’ adlı uluslararası karma sergisinde 19 ayrı sanatçının seçkin eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Adana’nın en kapsamlı yeni sanat galerisi olarak sanatseverleri farklı alanlarda üretim yapan sanatçılarla buluşturan, Kuzgun Art Space’in açılış sergisi heykel, fotoğraf, video, mural ve resim sanatçılarının eserlerinden oluşuyor.

‘’Tümevarım’’ hakkında

Doğumdan itibaren değişmeye, dönüşmeye başlayan beden ve ruh, ölüme kadar süren bir yolculuk yapar. Bu yolculuk kimine göre bir gün, kimine göre 100 yıl sürer. Zaman kavramının belirsiz olduğu varoluşta, yolculuk arayışa dönüşür. Mutluluğu, huzuru, sağlığı, parayı bazen de birbirimizi ararız. En geç fark ettiğimiz ise her şeyin kendi içimizde olduğudur. Artık dışarıda aramayı bırakıp içimize döner kendimizi dinlemeye başlayarak aradıklarımızı buluruz. Bulduklarımızdan tatmin olduğumuz anda tümevarım gerçek olur.

5 Mart tarihine kadar ‘’ Tümevarım’’ adlı karma sergide; Genç kuşağın ödüllü heykel sanatçısı Burak Ayazoğlu, mural ve resim çalışmalarıyla dikkat çeken Pelin Çağlar, bağımsız sanat adına çalışmalar yürüten ressam Baran Kurtoğlu, son dönemlerde en çok konuşulan isimlerinden ressam Dicle Çiftçi, ünü ülke sınırlarını aşan grafiti sanatçısı Mr.Hure, yine uluslararası üne sahip İranlı sanatçı Hemad Javadzade,  İtalyan  fotoğraf ve video sanatçısı, Francesco Ciotola, çeşitli sanat platformlarında işleri sergilenen resim, heykel ve fotoğraf sanatçıları   Başak Gürbüz Derman, Damla Yalçın, Duygu Aydoğan, Emre Bulut, Erdinç Babat, Erin İlkcan Aslan, Nazım Arslan, Öykü Güneş,  Özgür Eryılmaz, Tolga Akman,Yasin Yaşar Bayol ve Yavuz Kılıçer’in eserleri Kuzgun Art Space de izlenebilir.

Küratörlüğünü Dicle Çiftçi’nin yaptığı Tümevarım 12 Şubat- 5 Mart tarih aralığında Adana Kuzgun Art Space de tüm sanatseverlerin izlenimine açık olacak.

Adres: Radyo Evi Sokağı, Toros Caddesi, Hasan Keskin Apartmanı, 01130 Seyhan/Adana

https://www.google.com/maps/place/Kuzgun+Art+Space/@37.0031736,35.3290708,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xd9fbae09b89a768b!8m2!3d37.0031752!4d35.3290803