Yeni Yol’dan Mesaj Var! – Haluk Uygur

NOT EDERSENİZ MUTLU OLURUZ…
Biz Altınoranlılar, dünyadaki değişime parelel olarak sanatın çağdaş adımlarla yenilenmesine eşlik ederken, sanatla ilgili tüm kent dostlarıyla birlikte olmak arzusundayız.
Üretiminden sunumuna kadar yeniliklere gebe olduğunu düşündüğümüz fotoğrafı ise, diğer sanat alanlarından da yararlanarak kendimize göre “yeni bir yola” taşımaya çalışıyor, Adana’dan bu konuda bir ekol çıkması için çaba sarfediyoruz.
Bu yüzden Altınoran Galeri’nin açılış etkinliklerinin birinci gününde belki de Türkiye’de ilk kez uygulanacak süpriz bir sergileme yöntemi kullanmayı arzuladık. Güzel olduğunu düşündüğümüz 40-50 fotoğrafı çerçeveleyip duvara asmak suretiyle yapılan sergilerden biraz bıkmış olduğumuzdan Lomografik sergimizde yenilikler denedik…
Açılışın ikinci gününde de Sinematek Adana etkinlik yapacak.
Tansu Hastürk’ün Başkanlığında yeni bir ekiple hazırlanan bu etkinlikler sizlere Altınoran’ın önümüzdeki sezonu hakkında fikir verecektir kanaatindeyim.
Eğer Altınoran’a eşlik ederseniz, sanatın tüm alanlarını hissedebileceğiniz, kültürü yerinde tanıyabileceğiniz, eğlenip öğrenebileceğiniz bir yıl geçirebilirsiniz.

Sanat; Eski konduğun yerden kanatlanıp, seçeceğin Yeni Yol’un üzerinde uçmaktır… Bulabileceğiniz yeni bir yol belki de çevrenizdekileri de uçuracaktır.
Altınoran’ın sezon açılışında buluşmak dileğiyle…