Yıldız Kenter için ‘Kenter’ tiyatrosunda tören düzenlenecek

Yıldız Kenter

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede pazar günü hayatını kaybeden Yıldız Kenter bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Kenter için ilk tören Kenter tiyatrosunda düzenlenecek. Tören için Kenter’in cenazesi tiyatroya getirildi.

Oyunculuk sektöründeki pek çok usta ismin hocası olan Yıldız Kenter’in cenaze töreninin ayrıntıları ortaya çıktı. Böylelikle Kenter’in ‘cenazem yakılsın istiyorum’ şeklindeki sözlerinin uygulanmayacağı netlik kazanırken ünlü ismin ölümü sonrasında hastaneye giden Müjdat Gezen’in yaptığı “Kilyos’taki Müşfik abinin, erkek kardeşinin bulunduğu mezarlığa gömerken çok acı çekeceğiz” şeklindeki açıklamasının da gerçeği yansıtmadığı anlaşıldı. Yeşilçam’ın usta İsmi Yıldız Kenter, bugün Kenter Tiyatrosu’nda düzenlenecek törenin ardından öğle namazına müteakip Levent Afet Yolal Camii’nden hareket ederek Aşiyan Mezarlığı’nda ebedi yolculuğuna uğurlanacak.

Yıldız Kenter’in ölümü en çok da öğrencilerini üzdü. Ünlü oyuncular sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla ustaları Yıldız Kenter’e veda ettiler.

CENAZESİ TİYATROYA GETİRİLDİ

İstanbul’da hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Yıldız Kenter’in cenazesi Kenter Tiyatrosu’na getirildi. İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede pazar günü hayatını kaybeden Yıldız Kenter bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Kenter için ilk tören Kenter Tiyatrosu’nda düzenlenecek.

Kaynak: Sözcü