2020’de vizyona girecek merakla beklenen 5 devam filmi! / 7. Sanat-Özgür Şevik

Özgür Şevik

Merhaba sinema severler. 2020 yılında vizyona girecek filmler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Komedi filmlerinden korkuya, bilim kurgu filmlerinden animasyona, aksiyon filmlerinden devam filmlerine kadar birçok yapım, 2020 yılında izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Uzun zamandır beklenen seri filmlerin 2020 yılında gösterime hazırlandığını hatta bazılarının hazırlıklarını bitirip seyirci ile buluşmayı beklediğini söylemek mümkün. Sizler için 2020’de çıkacak filmler arasından 5 harika devam filmi seçtik!  Oluşan listeye bakarsak, 2020 film severler için unutulmaz bir sene olacak.

1) GI Joe (27 Mart 2020) – Yıldız Kadro Toplanıyor! 

Kadrosunda Bruce Willis, Dwayne Johnson ve Channing Tatum gibi yıldızların bulunacağı konuşulan GI Joe, 2020’de vizyona girecek filmler arasında bulunuyor. İlk filmi 2013’te yayınlanan GI Joe, oldukça olumlu tepkiler ile karşılaşmıştı. Devam filmi için şu an oldukça az bilgi veriliyor olsa bile, sinema severler için oldukça kaliteli bir yapım çıkacağını şimdiden söylemek mümkün. GI Joe ‘nun çıkış tarihi ise 27 Mart 2020 olarak gözüküyor.

2) Hızlı ve Öfkeli 9 (10 Nisan 2020) – 2020 Hızlı Olacak!

Hızlı ve Öfkeli serisi 2020 yılında yeni bir film ile beyaz perdeyi sarsmaya devam edecek. Her sene yeni filmleri ile gişe rekorları kırmayı başaran Fast and Furious serisi, en uzun seri film olma yolunda bir adım daha atıyor. Hızlı ve Öfkeli 9 seriyi özleyenler için oldukça dolu bir kadroyla geri dönecek! Herkesin merak ettiği Hızlı ve Öfkeli 9 ne zaman çıkacak? Sorusunun cevabı ise 10 Nisan 2020 olarak açıklandı.

Fast & Furious serisinin 9. filminin yönetmen koltuğunda Justin Lin oturuyor. Çekimleri devam eden filmin oyuncu kadrosundaki isimler arasında Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Lucas Black, Lex Elle, Tyrese Gibson, Jordana Brewster ve John Cena yer alıyor.

3) Godzilla vs. Kong (22 Mayıs 2020) – Bu Sefer Bir Kazanan Olacak!

Son yıllarda beyaz perde en çok çizgi kahramanları gördü. Bu sefer ise kahramanlar değişiyor! Sinemanın en ünlü canavarlarından Godzilla ve King Kong aynı filmde bir araya geliyor. 1962 yılında kazananın belirsiz olduğu bir film ile ilk defa beyaz perdeye gelen bu rekabet yeniden sinemaya taşınıyor. Bu sefer ise bu karşılaşmada bir kazanan olacak.

Adam Wingard tarafından yönetilen filmin bilinen kadrosunda Julian Dennison, Alexander Skarsgard, Brian Tyree Henry ve Rebecca Hall gibi isimler bulunuyor. Ülkemizde 22 Mayıs  tarihinde vizyona girmesi beklenen film, şimdiden 2020 aksiyon filmleri listelerine girmiş durumda. Godzilla vs Kong 2020’de beklentileri aşan filmlerden biri olabilir. Filmin bütçesi ve prodüksiyonu oldukça sağlam gözüküyor.

4) Minions 2 (3 Temmuz 2020) – Hırsızlar Geri Dönüyor!

Yarattığı minyon dünyası ile 7’den 70’e herkese kendini izleten Minions bir devam filmi ile geri dönüyor. Film Süper Kötü Gru’nun, evlatlık edindiği kızları Margo ve Edith ile sakin bir hayat düzeni kurmaya çalışması ile başlıyor.. Gru ve kızlarının sakin yaşamı ise esrarengiz olaylar ile birden son bulur ve minyon dünyasında büyük karışıklıklar ortaya çıkar. 9 Yıllık bir aradan sonra, ülkemizde 3 Temmuz  tarihinde vizyona girmesi beklenen Minions 2, sinema severler için epey keyifli bir sinema vakti sunacak gibi duruyor.

5) Avatar 2 (18 Aralık 2020) – 11 Yıllık Dev Ara Bitiyor!

Avatar, ikincisi ile nihayet sinemaya geri dönüyor. İlk filmin üzerinden tam 11 yıl geçmesinin ardından tamamlanan ikinci film için şu anda çok büyük bir beklenti yer almakta. 2020’nin en çok beklenen filmleri arasında Avatar 2’i rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta bu konuda biraz fazlasını söylemek gerekebilir. Avatar 2 sadece 2020’nin değil son yılların en çok beklenen filmleri arasında yer alıyordu.

Bu serinin dönüşünün oldukça fantastik olacağını söylemek ise şimdiden mümkün. 2020 Yılında çıkacak Avatar 2’den sonra yapımcılar, Avatar 3, Avatar 4’ü ve 2 yeni filmi daha 10 sene içerisinde çekmeyi planlıyor. 10 Sene içinde çıkacak 4 yeni Avatar filmi ise bundan 11 yıl önce yaptığı devrimin etkileri çok daha başka noktalara çekebilir. Avatar 2 ‘nin çıkış tarihi net olarak ise 18 Aralık 2020 olarak gözüküyor.