Adanalı Muratcan Gökçe başarılı işlere imza atıyor

1990 yılında Adana’da Doğdum ve 2007 yılında Bahçeşehir Ünivesitesi Sinema TV bölümüne burslu girdim.

Çocukluğumda Coen kardeşler ve Tarantino’nun filmlerindeki estetiğe hayran olarak başta fotoğrafa, sonra da hareketlisine, sinemaya merak saldım.
Çocukluğumda fotoğrafa olan merakımı bir süre sonra ışık ve gölgeler aracılığıyla kendi bakış açımı yansıtmaya çevirdim.

2007’den itibaren yerli ve oldukça önemli reklam projelerinde yapım ve reji asistanlığıyla başlayan kariyerim sonraları asıl çalışmak istediğim branş olan kamera asistanlığına evrilerek devam etti. Kamera asistanı olarak kısa zamanda bir çok projede çok iyi markalar, ajanslar, yönetmenler ve görüntü yönetmenleri ile çalışma fırsatı buldum. Bir süre sonra da Türkiye’deki yabancı yapımlarda bu mesleği sürdürdüm.

2013’de artık fiilen hareketli görüntüler yaratma tutkumun peşine takılarak görüntü yönetmenliği ve kamera operatörlüğü yapmaya başladım. O günden beri çok sayıda reklam filmi ve belgesel başta olmak üzere bir kaç tane de sinema filmi çektim. Bu çekimler sayesinde Türkiye’nin dört bir yanına ek Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda, Macaristan, İtalya ve Güney Afrika gibi ülkelerde ekip yönetme, çekim yapma fırsatı buldum.

Çektiğim işlerin bir çoğu oldukça ses getirdi ve milyonlarca kez izlendi ve haberlere çıktılar.

2015 yılından beri de Türkiye Görüntü Yönetmenleri Derneği’nin bir üyesi olarak hayallerimdeki mesleği sürdürmeyi ve hep daha iyi işler çekmeye odaklanmayı artan bir tutkuyla sürdürüyorum.

 

Aşağıdaki linkten Muratcan Gökçe’nin web sayfasına ve çalışmalarına ulaşabilirsiniz:

www.muratcan.film