Adanalı Müzisyen İsmail Tuncey’i kaybettik

İsmail Tuncey
İsmail Tuncey

Adanalı müzisyen, gitarist İsmail Tuncey 1952 Adana  Gökçeli köyü doğumlu.

19 mayıs 2020 sabahı kaldığı huzur evinde aramızdan ayrıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baba İvan lakabını biliyordum. Aydın Tilkan, Uzun İsmail diye de yazmış

Adana pavyon ve müzikallerinde çalmadığı orkestra kalmamıştır. Orkestranın temeli olan bas gitar çalardı. Müzik bilgisi kültürü müzik sevgisi farklı yerlerde olmasına ramen geçim ve yaşam biçimi olarak müzisyenliği seçenlerin istediği şarkıları çalma şansı çoğu zaman mümkün olmaz. Piyasanın istediği şarkıları çalmak zorunda kalırsınız. Bazen de program esnasında orkestra caz yapacak seansı vardır. O zaman keyfine göre çalar orkestra.

70’li yıllarda Tamer Keleşoğlu tanıştırmıştı. Bu sabah New York’tan mesaj attı. Tamer. İsmail Abiyi kaybetmişiz doğrumu diye. Sorunca öğrendim.

1.90 boylarında, o cüssesinin tersine içinde iyilik timsali kimseyi kırmayan üzmeyen bir insan. Siyah paltolu, uzun favorili, güleç yüzlü İsmail Abi.

Aydın Tilkan, facebook sayfasında alttaki satırları yazmış.

Seni tarif etmek o kadar kolay ki  İnsan = Uzun İsmail  ama gidişini kabullenmek çok ama çok zor İsmail abim canım benim.

Mehmet İleri bu satırı yazmış.

Bir çok müzisyeni yetiştirmiş karakteriyle örnek olmuş güzel bir İNSAN…İsmail abi.

Fotoğrafını davulcu Hikmet Kılıçoğlu’ndan aldım.

İnsan onu en son hatırlayan insan da ölünce unutulurmuş. Arkasından bir çok kişinin iyi insan dediği bir yaşam sürerek gitti İsmail Tuncey. Nurlar içinde uyusun…

(Kemal Erdoğan)

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan