Taşar Erkol

Taşar Erkol

“Bahar Konseri Özel Programı”                 

Tarih               : 11 MAYIS 2018

Yer                  : Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi

Şef                   : Murat Göktaş

Solist               : Melodi Kayış               “vokal – keman”

Tuncay Kayış              “vokal”

GOLDEN TROMBON

Program          :

 1. YARASA OPERETİ ÜVERTÜRÜ
 2. STRAUSS
 3. DÖRT MEVSİM KEMAN KONÇERTOSU (Yaz 3. Bölüm)
 4. vıvaldı
 5. A FIFTH OF BEETHOVEN

VALTER MURPHY

 1. WHAT A WONDERFUL WORLD

BOB THIELE

 1. CANT TAKE MY EYES

CREWE & GAUDIO

 1. IF YOU GO AWAY

BREL / MCKUEN

 1. WHAT A FEELING

MORODER / FORCEY / CARA

 1. CZARDAS / SARDI KORKULAR

MONTI vs., PEKKAN / FEKARIS

 1. HAYKIRACAK NEFESİM

ŞENES / LANG / BERNHEIM

 1. İSPANYOL MEYHANESİ

Ü. Y. OĞUZCAN / TİMUR SELÇUK

 1. JE TAIME

RICKALLISON

 1. MINNIE THE MOOCHER

CABCALLOWAY

 1. MAMBO 8

PEREZPRADO

 1. LOVE

BERT KAEMPFERT


Murat Göktaş        “Orkestra Şefi”

İzmir’de doğdu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü’ne kabul edildi. Banki Horward Sandor, Prof. Server Ganiev ve Prof. Toğrul Ganiev’ in sınıflarında öğrenim gördükten sonra 2000 yılında Prof. Murat Tamer’in keman sınıfından mezun oldu. 2000-04 yıllarında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda keman öğretmenliği yapan Göktaş, daha sonra Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası keman grubu üyesi olarak görev aldı.

Çalışmalarına Alfred Michourine ve Burak Tüzün ile başladı. Betül Belma Özsoy ile armoni, Lilian Tonella ile piyano çalıştı. 2006 yılında Bilkent Üniversitesi’nde Prof. Gürer Aykal’ın şeflik sınıfında yüksek lisans eğitimine başladı, 2009 yılında Bilkent Senfoni Orkestrası’nı yöneterek mezun oldu. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde orkestra şefliği yüksek lisans programında Prof. Burak Tüzün ile çalıştı.

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası konserler yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı Senfoni, Bilkent Senfoni, Bursa Bölge Devlet Senfoni, Antalya Devlet Senfoni, Çukurova Devlet Senfoni, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası ve Mersin Üniversitesi Akademik Oda Orkestrası ile konserler verdi. Mersin Devlet Opera ve Balesi ile temsiller gerçekleştirdi.

2011-13 yıllarında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda konuk öğretim görevlisi olarak çalıştı ve Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası’nın konserlerini yönetti. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü ve Gençlik Senfoni Orkestrası ile Mozart’ın Bastien ve Bastienne operası temsillerini yönetti.

Kasım 2012’de Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın düzenlediği I. Ferit Tüzün Orkestra Şefliği Yarışması’nda birinciliği paylaştı. Orkestra şefi Alpaslan Ertüngealp’in Ocak 2015’te Adana’da Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile Uluslararası Orkestra Şefliği çalıştayına, Haziran 2017’de Macaristan’ın Martfü şehrinde Szolnok Senfoni Orkestrası ile düzenlediği Szolnok Uluslararası Orkestra Şefliği çalıştayına katıldı ve konserlerinde yer aldı.

Halen Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrasında çalışmaktadır. 

 

Melodi KAYIŞ         “Vokal”           “Keman”

Ankara’ da dünyaya gelen Melodi Kayış, 11 yaşında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Cengiz Özkök ile keman eğitimine başladıktan sonra, buradan lise birinciliği ile mezun oldu.

Liseden sonra yaklaşık iki bin kişinin başvurduğu yetenek sınavını kazanarak Manhattan School of Music’de Albert Markov’ un keman sınıfına kabul edilerek eğitimine devam eden Melodi Kayış, üniversite eğitimini Manhattan School of Music ve Almanya’da burslu olarak kazandığı Hochschule für Musik Detmold’de tamamladı. Daha sonra ise Viyana’daki Konservatorium Wien Privatuniversität’te Thomas Christian’ın öğrencisi olarak keman dalındaki master öğrenimini takdir derecesi ile tamamladı. Kemancılık kariyeri boyunca Fransa, İtalya, İspanya, Amerika, Almanya, Kıbrıs ve Avusturya gibi pek çok ülkelerdeki uluslararası müzik festivallerinde resital ve konserler verdi. Viyana’nın Konzerthaus ve Musikverein, New York’ta ise Lincoln Center gibi salonlarda sayısız oda müziği konserlerinde yer aldı. Erwin Schrott ve Anna Netrebko gibi sanatçıların özel projelerinde yer aldı. 2013 ve 2014 yıllarında Viyana Filarmoni’nin IOIA akademisinde keman üyesi olarak yer aldı. 2014 yılından itibaren ise klasik müziğin yanı sıra hafif müzik, caz ve beste alanlarında da yoğunlaşmaya başladı. Tuncay Kayış ve Golden Trombone orkestrası ile hafif müzik konserlerinde solist olarak da yer almakta, aynı zamanda kendi bestelerini ve düzenlemelerini de Viyana’daki Jazz triosu Mephira ile seslendirerek düzenli olarak konserler vermektedir. Türkiye’de ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile solist olarak konserler vermiştir. Halen Viyana’da yasayan Melodi Kayış, burada Geleneksel Viyana Müziği Orkestrası’nın solist kemancılığını yapmanın yanı sıra, akademik kariyerine de Viyana Konservatuvarı’ndaki Sanat Eğitimi bölümündeki ikinci yüksek eğitimini yaparak sürdürmekte, aynı zamanda da Türkiye ve Avrupa’da konser ve resitaller vermeye de devam etmektedir.

 

Tuncay KAYIŞ         “Vokal”

1962 yılında İzmir’de doğdu. 1978 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Piyano Teknik Bölümü’ne girdi. 1979 yılında aynı okulda Doç. Metin YALÇIN’ ın trombon sınıfına katıldı. 1986 yılında iki bölümden de mezun oldu. M.S. Ü. Ulusal Müzik Yarışması’nın Trombon dalında birincilik ödülünü kazandı. 1986 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın açmış olduğu sınavı kazanarak orkestra sanatçısı olarak göreve başladı ve 1993 yılında Trombon Grup Şefliği ‘ne seçildi. Yine aynı yıl Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevine başladı. Klasik müziğin yanı sıra hafif müzik ve jazz alanında da yoğunlaştı. Bireysel konserlerin yanında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Ankara Devlet Opera Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile hafif müzik ve jazz konserlerine solist sanatçı olarak katıldı. Ülkemizin birçok şehrinde, yurtdışında ise İspanya, İtalya, Almanya, Romanya, İngiltere, Bulgaristan, Rusya, Kazakistan, Kore, Japonya, Amerika’da müzik yapma şansını buldu. 2013 yılında Rostov Jazz Orkestrası’na ile özel konuk sanatçı olarak davet edildi ve Rusya’nın birçok şehrinde solist sanatçı olarak konserler verdi. 2014 yılında ise Kazakistan Cumhurbaşkanı tarafından özel olarak davet edilerek Astana Opera’sında solist sanatçı olarak konser verdi. 1998 yılında “Golden Trombone Hafif Müzik ve Jazz Orkestrası” nı kurdu. Orkestrasıyla birlikte Berlin ITB, Moskova, Pakistan, Romanya, Kazakistan ve Londra’da verdiği jazz konserleri ile büyük başarı ve beğeni toplamıştır. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda Trombon Grup Şefliği görevinden 2011 yılında emekli olan sanatçı halen Golden Trombone Orkestrası’nın solist ve direktörlüğünün yanında, yurtiçi ve yurtdışı festivallerde ve senfoni orkestralarında solist sanatçı olarak sanat yaşamını sürdürmektedir.


GOLDEN TROMBON

1998 yılında, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Trombon Grup Şefi Tuncay Kayış tarafından kurulan “Golden Trombone Orkestrası” nın bünyesinde yer alan, çoğu klasik Batı müziği eğitimli sanatçılar; Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Hacettepe Üniversitesi Akademik Orkestrası’ndaki görevlerinin yanı sıra Golden Trombone ile sanat yaşamlarını sürdürüyor. Orkestra aynı zamanda, büyük senfoni orkestralarıyla birlikte senfonik hafif müzik konserleri de gerçekleştiriyor.

Yurtiçinde ve yurt dışında çok sayıda konser veren Golden Trombone Orkestrası; birbirinden farklı sosyal ve kültür topluluklara aynı derecede başarı ile hitap ederek büyük övgüler alıyor.