Taşar Erkol

Taşar Erkol

ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ

 

16 KASIM 2018

” ÇDSO IŞILDAYAN YETENEKLER KONSERİ”

Mustafa Kemal Saydam  / Kontrafagot ve Orkestra için “Gezinti”

“Adana’da ilk seslendiriliş”

Şef Artun Hoinic yönetiminde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde solist kontrafagot sanatçısı Onur Üzülmez, Mustafa Kemal Saydam’ın Kontrafagot ve Orkestra için “Gezinti” isimli eserini Adana’da ilk kez seslendirdi.      

Solist sanatçı Onur Üzülmez bu konserde Adana seyircisini ilk defa Kontrafagot ile buluşturdu.

 

Henryk Wieniawski  / Keman Konçertosu No: 1

“Adana’da ilk seslendiriliş”

Şef Artun Hoinic yönetiminde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde solist keman sanatçısı Zornitsa Ilarionova da Henryk Wieniawski’ nin 1 numaralı Keman Konçertosu’nu Adana’da ilk kez seslendirdi.           

Solist sanatçı Zornitsa Ilarionova eserin değerini belirleyen nitelikleri başarılı bir şekilde yorumlayarak, Adana seyircisine güzel bir konser sundu.

 

Wolfgang Amadeus von Mozart  / Senfoni No: 41                                 

“Jüpiter”

            Şef Artun Hoinic yönetiminde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası son olarak, Wolfgang Amadeus von Mozart’ın 41 numaralı Senfonisini seslendirdi.

Orkestra şefinin gösterdiği başarılı yönetim ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrasının uyumlu yorumu göz doldurdu.

Bu konserin hazırlanmasında, organizasyonunda emeği geçen tüm çalışanlara, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu’na, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçılarına, Şef Artun HOINIC’e, solist olarak katılan kontrafagot sanatçısı Onur ÜZÜLMEZ’e, keman sanatçısı Zornitsa ILARIONOVA’ya teşekkürlerimi sunarım.

Daha nice güzel konserlerde buluşmak dileklerimle…