ÇDSO’dan 29 Mart Konseri Yorumu– Taşar Erkol

Taşar Erkol

“ALİ DOĞAN EKMEKÇİ’Yİ ANMA KONSER”

Tarih         : 29.03.2019

Yer             : Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu

Saat            : 20:00

Şef              : Orhan ŞALLIEL

Solist          : Deniz AYDIN                          “keman”

                      Tayfun KARAKELLE                        “viyolonsel”

Program    : Johannes BRAHMS / İkili Konçerto
  Jakob Ludwig Felix Mendelssohn-Bartholdy/

         Senfoni No:    Op: 11   Do Minör

          Öncelikle belirtmek isterim ki;  konser öncesi izleyicilerin bilgilendirilmesi için hazırlanan El Broşüründe besteciler ile eserler hakkında açıklayıcı bilgiler yoktu. Sadece kapak sayfasında 1. ve 2. bölümde seslendirilecek eserlerin bestecilerinin isimleri, hangi eserlerin seslendirileceği ile eserlerin kaç bölüm olduğu, bölüm hareketleri yazılıydı.

          Konserin 1. Bölümünde Şef ORHAN ŞALLIEL yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Keman sanatçısı DENİZ AYDIN ile Viyolonsel sanatçısı TAYFUN KARAKELLE’ ye eşlik etti. Sanatçılar “Johannes BRAHMSın İkili Konçertosunu seslendirdiler. Sanatçıların göstermiş olduğu performans Adana’lı Sanatseverler tarafından beğenildi, alkışlandı. Sanatçılar bu alkışlara bis olarak karşılık verdiler.

          Şef ORHAN ŞALLIEL yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası konserin 2. Bölümünde Jakob Ludwig Felix Mendelssohn-BartholdyninOp:11 Do Minör 1 numaralı Senfonisini yüksek bir performanslaseslendirdi.

Bu konserin hazırlanmasında, organizasyonunda emeği geçen tüm çalışanlara, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu’na, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçılarına, Şef ORHAN ŞALLIEL’e solist olarak katılan Keman sanatçısı DENİZ AYDIN ile Viyolonsel sanatçısı TAYFUN KARAKELLE’ ye teşekkürlerimi sunarım.

          Nice güzel konserlerde buluşmak dileklerimle…

Taşar ERKOL

adabul.com