Çöpten Çıkardıklarım-Cüneyt Şenyavaş

copten

Reklamcılar, reklamverenler… Tasarım, iletişim ve pazarlama eğitimi alan öğrenciler…
Bursa Reklamcılar Derneği geçmiş dönem başkanlarından Cüneyt Şenyavaş’ın “Çöpten Çıkardıklarım” sunumu sizler için.

CÜNEYT ŞENYAVAŞ
1978 yılında Bursa’nın Mustafa Kemalpaşa ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini aynı yerde tamamlayarak 2001 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Grafik ASD’dan mezun oldu.
Lise yıllarından beri karikatür çizen Şenyavaş, ulusal ve uluslararası karikatür yarışmalarında 8 kez ödül aldı, bunun yanında birçok karma karikatür sergisine katıldı. Karikatür yarışmalarında 4 kez jüri üyeliğinde bulundu, 2005 yılında ilk kişisel karikatür sergisini Bursa’da açarak ‘Yazım çok çirkin’ isimli karikatür kitabını yayımladı.
2002-2006 yılları arasında Uludağ Üniversitesi TBMYO Grafik programında öğretim görevlisi olarak derslere giren Şenyavaş, Bursa Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Anadolu Karikatürcüler Derneği Genel Sekreterliği görevlerini üstlendi.
Evli ve bir kız babası olan Şenyavaş halen İstanbul ve Bursa ofisleriyle faaliyetini sürdüren Mürekkep’te Ajans ve Yaratıcı Grup Başkanlığı görevlerini yürütürken bunun yanında illüstrasyon ve suluboya resim çalışmaları yapmaya devam etmektedir.