Çukurova Genç İletişimciler Kongresi 02-03 Mayıs 2019 tarihlerinde…

Sevgili Arkadaşlar ;

Sizleri, 02-03 Mayıs 2019 tarihlerinde Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi, Adana’da  gerçekleştirilecek olan Çukurova Genç İletişimciler Kongresi’ne davet etmekten memnuniyet duyuyoruz. Ulusal nitelikte olan kongrenin amacı belirlenen alanlarda çalışan lisans ve lisansüstü  öğrencilerinin düşüncelerini, araştırma sonuçlarını ve deneyimlerini paylaşabilecekleri bir ortam yaratmak, öğrencileri akademik anlamda desteklemek ve güncel bilimsel gelişmeler üzerine kültürel bir tartışma platformu oluşturmaktır.

İletişim  alanında önde gelen akademisyenlerin Bilim Kurulu’nda yer aldığı bu kongre, İletişim fakültelerinde öğrenim gören arkadaşlarımızın yanı sıra iletişimle ilgili belirlemiş olduğumuz alanlarda söyleyecek sözü olan bütün  lisans ve lisansüstü öğrencilere açıktır. Kongreye gönderilecek her çalışmada bildiri sahibinin ya da sahiplerinin lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olması zorunludur. Kongrenin adının Genç İletişimciler Kongresi olması düşüncelerin gençliği ve dinamizmi ile ilgili olup, öğrenci olunması kaydıyla katılım için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Kongrenin dili Türkçe’dir. Kongreye gönderilen çalışmalar ilgili alanda uzman 2 hakem tarafından değerlendirilecektir. Kongrede tam metin olarak sözlü sunulan tüm bildiriler, yayımlanacak olan tam metin bildiri kitabında yayımlanacaktır.Buna ek olarak bilim kurulu tarafından seçilecek tam metinlerin kitap olarak basılması planlanmaktadır. Ayrıca Kongre’de her bir bilim dalı için bilim kurulu tarafından seçilecek lisans ve lisansüstü düzeydeki çalışmaya en iyi bildiri ödülü verilecektir.

Ulusal düzeyde davetli konuşmacıların ve araştırmacıların da yer alacağı Çukurova Genç İletişimciler Kongresi’nde 02-03 Mayıs 2019 tarihlerinde sizleri Adana’da görmekten ve ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Kongre için herhangi bir ücret alınmayacaktır. Aksine sizleri layıkıyla ağırlamak için ulaşım, konaklama ve yemek giderlerinizi de karşılayabilmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın