Çukurova Genç İletişimciler Kongresi Düzenlendi

Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi (ÇÜİF) tarafından ilk kez düzenlenen, Çukurova Genç İletişimciler Kongresi, 21 farklı üniversiteden öğrenciler tarafından gönderilen ve Bilim Kurulu tarafından kabul edilen 64 bildiri ile 3 ve 4 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti.

Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen kongreye, onur konuğu Prof. Dr. Korkmaz Alemdar ile birlikte Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin yanı sıra 7 farklı üniversiteden öğretim üyeleri, 21 farklı üniversiteden gelen 76 katılımcı, akademisyenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını Kongre Başkanı Doç. Dr. İlker Özdemir yaptı. İletişim Bilimleri Bölüm Başkanı ve Kongre Başkanı Doç. Dr. İlker Özdemir, 4. sınıf öğrencilerinin mezuniyet projeleri kapsamında, memleketin iyi fikirlere ihtiyacı olduğunu düşünerek bir öğrenci kongresi düzenleme fikriyle yola çıktıklarını belirterek, kongreye destek veren kuruluşlara teşekkür etti.

Yazının devamını okumak için tıklayın