Çukurova kitap fuarı bu gün açılıyor. Etkinlik programının listesi

Bu yıl 10.kez düzenlenecek olan Çukurova Kitap Fuarı 7 Ocak’ta başlayıp 15 Ocak’a kadar devam edecek. Fuarın etkinlik programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..

http://cukurovakitapfuari.com/?gclid=CjwKEAiA17LDBRDElqOGq8vR7m8SJAA1AC0_vUg0t0DwEZz5goc20bpY71MzmeXr_zAtviXZLKriXhoCIGbw_wcB
10. Çukurova Kitap Fuarı’nın tanıtımı Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal, TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. Bölge Başkan Yardımcısı Salih Gökmen, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe, Çukurova Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Burak İnceoğlu ve TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu’nun katılımıyla bir otelde düzenlendi.
TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 7-15 Ocak tarihleri arasında ziyaretçilere açık kalacak fuar hakkında bilgi aktaran Kavukçuoğlu, panel, söyleşi ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliğine 300 yazarın katılacağını kaydetti.
Kavukçuoğlu, dokuz gün süresince halkla buluşacak yazar, şair ve akademisyenlerin isimlerini şöyle sıraladı:
“Gülten Dayoğlu, Muzaffer İzgü, Mustafa Armağan, Canan Tan, Ahmet Şimşirgil, Ayşe Kulin, Yavuz Bahadıroğlu, Mehmet Ali Bulut, Canan Karatay, Ahmet Ümit, Yılmaz Özdil, Cemalnur Sargut, Mavisel Yener, Şemben İşigüzel, Sinan Yağmur, Fatoş Güney, Altan Öymen, Enver Aysever, Sevil Atasoy, Sinan Canan, İbrahim Kaboğlu, Ercan Karataş, Nuray Sayarı, Yekta Kopan, İsmail Saymaz, Feyza Hepçilingirler, Rıza Kıraç, Koray Yersüren, Büşra Küçük, Kahraman Tazeoğlu, Ataol Behramoğlu ve İpek Ongun”
Şair Ahmed Arif’in, Şeyhmus Diken’in konuşmacı olarak katılacağı söyleşide 13 Ocak Cuma günü fuarda anılacağını söyleyen Deniz Kavukçuoğlu, Türkiye sinemasının önemli ismi Yılmaz Güney’in de 7 Ocak Cumartesi günü düzenlenecek bir söyleşide Fatoş Güney’in irdelemeleriyle anılacağını ifade etti.
Çukurova 10. Kitap Fuarı, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebilecek.