Ezgi Pekel, 17 Ekim’de Çukurova’da sahnede

İlk albümü “Bizim Gibiler”i geçen yıl yayımlayan Pekel, aynı albümü yeni düzenlemesiyle akustik olarak bu yıl tekrar dinleyiciye sundu.

Ezgi Pekel şarkılarının üretimini kendisi yapan bir sanatçı. İlk albümü “Bizim Gibiler”i geçen yıl yayımlayan Pekel, aynı albümü yeni düzenlemesiyle akustik olarak bu yıl tekrar dinleyiciye sundu. Pekel, son olarak ise “Atlıkarınca” teklisini yayımladı. Heyecanlı gençlik dönemlerindeki ilk aşkların, romantik anların ve gizli kapaklı buluşmaların hikâyesini “lunapark” temasıyla işleyen, Ezgi Pekel’in o günlerin saf, masum ve içten duygularını, ilişkinin kahramanının ağzından anlattığı, dinamik yapılı, rock formunda bir şarkı “Atlıkarınca”. Pekel, ayrıca 17 Ekim Pazar günü Çukurova Rock Festivali’nde sahneye çıkacak.

Bir yandan yeniden düzenleyip albüm çıkaran, diğer yandan yeni şarkılarını da üretmeyi sürdüren genç müzisyenle konuştuk.

– Yeni tekliniz “Atlıkarınca”nın hikâyesi nedir? 

Aslında uzun zamandır şarkının giriş cümlesi aklımda dolanıyordu melodisiyle birlikte. Enerjik, canlı, sahnede çalması keyifli bir şarkı olsun istiyordum. Sonra bir gece aklıma lunapark öğeleriyle şarkıyı harmanlama fikri geldi ve kalan sözleriyle nakaratını da böylece tamamladım. Ertesi gün grup arkadaşlarımla birlikte stüdyoya girdik ve büyük ölçüde şarkıyı şekillendirdik. 

Yazının devamını okumak için tıklayın