Genişleyen Komite’nin Karnaval için Hedefi ‘Dünya Markası Olmak’

Genişletilmiş “Nisan’da Adana’da Ulusalarası Portakal Çiçeği Karnavalı” Komitesi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi…

Bir süre önce genişleme kararı alan “Nisan’da Adana’da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı” komitesi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya; karnavala 5 yıldır kesintisiz destek veren ve ilk etapta komite çalışmalarında bulunmayı kabul eden isimler de katıldı. Bu isimler arasında Tayyar zaimoğlu, Can Akşit, Naci sezgek, Müthiş Ölçer, Sinan Tanyıldız, Ersin Ramoğlu, Temel Eren, Esra Özden, Mehmet Uluğtürkan, Mustafa Vursavuş ve Rıfat Karabucak bulunuyor.

Genişletilmiş komite toplantısından sonra yapılan açıklamada, bu yıl 4-9 Nisan tarihleri arasında 5’inci kez düzenlenecek “Nisan’da Adana’da- Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı” için hazırlıklar son aşamaya geldiği belirtilerek şu açıklamada bulunuldu;

“Komitemizin genişlemesi Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın bir dünya markası olması yolunda atılan atılan büyük adımlardan biridir. Bu amaca ulaşmak için dünyadaki trendleri yakından takip ederken, diğer yandan Adana’nın değerlerini ortaya koymak adına kamuoyunu temsil eden isimlerler ile komitemizi güçlendirmeye devam ediyoruz.”

Komite açıklamasında, yapılan toplantıda özellikle gelecek yıl düzenlenecek karnavalın tüm Adana’ya yayılması ve kent ekonomisinin daha da hareketlenmesi için vizyoner fikirlerin paylaşıldığı belirtilerek şöyle denildi;

“Komitemiz büyümeye ve genişlemeye devam edecektir. Komite üyeliği için davetimizde temel kriterlerimiz; vizyoner olmak, karnavala emek vermek, mevcut imkanları karnaval için seferber etmek ve gelebilecek eleştirilere karşı hoşgörüyle yaklaşabilmek. Karnaval için proje üretenlerden beklediğimiz fikir, planlama ve uygulama aşamalarının yanında komite üyelerini sıraladığımız 4 temel koşula göre seçiyor olacağız. Hedefimiz, karnavalı dünyanın sayılı etkinlikleri arasında yer alacak niteliğe ulaştırmaktır. Bu amaç için karnaval komitesinin kentimizdeki bilgi ve deneyim sahibi farklı çevrelerden isimlerle ilerlemesinin çok büyük getirileri olacaktır. Kentimizde farklı alanlarda tecrübe ve yetkinlikleri olan kişilerden oluşacak yeni isimlerin de komiteye katılımıyla her açıdan daha da güçleneceğimize inancımız tamdır”