Haluk Levent’ten müzisyenlere destek kampanyası: Ödenmemiş faturanız varsa bize başvurun

Haluk Levent, müzisyenlere için fatura dayanışması başlattı. Levent sosyal medya hesabından ayrıca bir heyet oluşturup Ankara’ya gidileceğini duyurdu.

Müzisyen Haluk Levent, kurucusu olduğu Ahbap Platformu’yla birlikte, pandemi döneminde uzun süredir eğlence mekanlarının kapalı olması nedeniyle işsiz kalan müzisyenlerin 400 liraya kadar olan elektrik, doğalgaz ve su faturalarını ödeyeceğini duyurdu. Sanatçı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ayrıca, kalıcı çözüm için heyet oluşturup Ankara’ya gideceğini belirtti.

Levent’in, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Müzisyenler! Ödenmemiş su, elektrik ve doğalgaz faturanız varsa bizlere başvuru yapın. 400 TL’ye kadar olan faturalarınızı ödeyeceğiz. (Bugün Saat 14.30 da başvuru açacağız) Ayrıca bir heyet oluşturup kalıcı bir çözüm için Ankara’ya gideceğiz. Hepimiz zor durumdayız. Sevgili Müzisyenler! Sevgili sahne emekçileri! Rodi, sesçi, ışıkçı kardeşlerim. 400 TL’ye kadar olan faturalarınız için aşağıdaki linkten başvurunuzu yapabilirsiniz.

TÜM SAHNE EMEKÇİLERİ İÇİN ÇÖZÜM ARAYACAĞIZ’

Çözüm için, konserlerimiz için Ankara’ya gitmek istediğimizi belirtmiştik. Birçok sanatçı dostumuz aradı. Hepsine teşekkür ediyoruz. 5 kişilik ekip oluşturduk. Burhan Şeşen, Ceylan Ertem, Gripin ve Manga ile birlikte tüm sahne emekçileri için çözüm arayacağız.”