IndieWire 2020’nin en iyi film afişlerini seçtiği listeyi yayımladı

“Nomadland” – Chloé Zhao

Dünya prömiyerini Toronto ve Venedik film festivallerinde eş zamanlı olarak yapan film, Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan, Toronto Film Festivali’nde ise Halkın Seçimi Ödülü’nün sahibi oldu.

Jessica Bruder’ın kurmaca olmayan 2017 tarihli kitabı “Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century”den uyarlanan film, Oscar yarışının favorileri arasında gösteriliyor.

Film, ekonomik krizde her şeyini kaybettikten sonra karavanıyla Amerika’nın batısına doğru yolculuğa çıkan 60’lı yaşlarındaki Fern karakterinin hikâyesi anlatıyor. Filmde Fern karakterine usta oyuncu Frances McDormand hayat veriyor.

<p><strong>"Mank" – David Fincher</strong></p><p>David Fincher, oyuncu kadrosunda Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross, Ferdinand Kingsley, Jamie McShane, Sam Troughton, Toby Leonard Moore ve Tom Pelphrey gibi isimlerin yer aldığı "Mank" filmi ile "Gone Girl"den sonra 6 yıllık bir aranın ardından yeniden izleyici ile buluştu.</p><p>Film, "Citizen Kane"in senaristlerinden Herman Mankiewicz'in hayatını anlatıyor.</p>

“Mank” – David Fincher

David Fincher, oyuncu kadrosunda Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross, Ferdinand Kingsley, Jamie McShane, Sam Troughton, Toby Leonard Moore ve Tom Pelphrey gibi isimlerin yer aldığı “Mank” filmi ile “Gone Girl”den sonra 6 yıllık bir aranın ardından yeniden izleyici ile buluştu.

Film, “Citizen Kane”in senaristlerinden Herman Mankiewicz’in hayatını anlatıyor.

<p><strong>"In the Mood For Love 4K Restorasyon" – Wong Kar Wai</strong></p><p>Hong Kong İkinci Yeni Dalgası’nın önemli ismi Wong Kar-Wai’nin unutulmazları arasında yer alan "Mood for Love" restore edildi.</p><p>Maggie Cheung ve Tony Leung‘un başrollerinde yer aldığı film yönetmenin "Love" üçlemesinin ikinci filmi. Üçlemede, "Mood for Love"ın öncesinde izleyiciyle buluşan "Days of Being Wild" ve kendisinden sonra gelen "2046" filmleri yer alıyor.</p><p>Film birbirlerine çok aşık olan Mrs. Chan ve Mr. Chow’un hikâyesine odaklanıyor.</p>

“In the Mood For Love 4K Restorasyon” – Wong Kar Wai

Hong Kong İkinci Yeni Dalgası’nın önemli ismi Wong Kar-Wai’nin unutulmazları arasında yer alan “Mood for Love” restore edildi.

Maggie Cheung ve Tony Leung‘un başrollerinde yer aldığı film yönetmenin “Love” üçlemesinin ikinci filmi. Üçlemede, “Mood for Love”ın öncesinde izleyiciyle buluşan “Days of Being Wild” ve kendisinden sonra gelen “2046” filmleri yer alıyor.

Film birbirlerine çok aşık olan Mrs. Chan ve Mr. Chow’un hikâyesine odaklanıyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın