Nilüfer’de 3 gün – Sinem Vural

Sinem Vural

Zeytinli Rock Festivali’ni yazarken söylemiştim “bu hafta Nilüfer’deyim” diye. Geçen yıl pek memnun ayrılmıştım, bu yıl da koşarak gittim haliyle.6-8 Eylül tarihlerinde Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleşen festivalde 30 performans vardı. Üç günlük etkinlikte toplam 50 bin kişi ağırlandı.Hem de çocuğundan evcil hayvanına, barışçıl, neşeli ve medeni olarak..

1. yılına giren festivale çiçek çocukluk hakimdi. Aileleriyle gelenler mutlu, sevdikleri grupları görenler mutlu, kamp sandalyeleriyle oturanlar mutluydu.

“Birlikte güzel” dedikleri kadar vardı.

Ve bakın festivalde neler oldu:

Adamlar: Performans açısından hiç yanıltmadılar, yetmezmiş gibi şarkı listesini değiştirip geldiler. Headliner olsunlar deyip duruyorum, kısmet.

Hey!Douglas: Ses ve ışığıyla sıradan bir DJ setten fazlasıyla ayrılıyor. Henüz hiç izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz.

Modeselektor: Performanslarının başında biraz çekingen gördüm ama sonradan iyice açıldılar. Birden alandaki ses kalitesi yükseldi (kesin bilgi)…

Selin Sümbültepe:

Tatlı tatlı çaktırmadan geliyor. Dinlenesi bir performansı var.

Son Feci Bisiklet:

Her defasında cayır cayır çalıyorlar. Zeytinli’de çaldıkları “İstasyon” isimli yeni şarkılarının sözlerini de burada duyabildim nihayet.

The Away Days:

İstanbul’da neyse festivalde de o… Asla standart şaşmıyor. Grubu şu erken saatlerden kurtaramıyoruz. Belki bir üçüncü sahne olunca akşam saatlerinde izleyebileceğiz (umarım).

Flört:
Eğlenceliler, çok seviliyorlar. Sahnede saatlerini beğenmediklerini seyirciye söylemeselerdi de ben zaten yazardım. Müzik iyiydi, atar da ekibeydi ama nasiplendik.

Yazının devamını okumak için tıklayın