Peki ikinci kim? – Burhan Şeşen

Burhan Şeşen

Ortaöğretimimi Ankara Cumhuriyet Lisesi, Bakırköy Lisesi ve de nihayetinde 50. Yıl Yeşilköy Lisesi’nden mezun olarak 70’li yılların sonunda bitirdim.

Doğrusunu söylemek gerekirse hiç de parlak bir öğrenci değildim ama çok sosyal biriydim. Futbol ve voleybol takımlarının değişmez oyuncusuydum. Üç akorla bir sürü şarkı çalıp söylediğim için gezilerin ve aşk acısıyla yanıp tutuşan arkadaşlarımın da vazgeçilmeziydim.

O yıllarda özellikle Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği müzik yarışmaları çok önemliydi. “Liselerarası Müzik ve Halk Oyunları Yarışması”. Bu yarışma yanlış hatırlamıyorsam 1965 yılında Hürriyet Gazetesinin düzenlediği “Altın Mikrofon” yarışmasının gördüğü ilgi üzerine o zamanın yöneticileri tarafından gazetecilikteki rekabeti sahneye de taşıma isteğinden kaynaklanmıştı. Şöyle bir bakalım 1965 yılının Altın Mikrofon finalistlerine.

Cahit Oben Dörtlüsü (Fikret Kızılok da kadroda), Ferdi Özbeğen, İlham Gencer, Kanat Gür, Grup Sonya Dores, Metin Alkanlı, Selçuk Alagöz, Siluetler, Yıldırım Gürses ve Mavi Işıklar… Hemen hemen hepsi yıllardır müziğin içinde olan isimler. Sıkı durun. Şimdi de kimler elenmiş onlara bakalım.

Yazının devamını okumak için tıklayın