Seyhan Belediyesi Drama Oyuncuları “Ölümden Çoktular”ı sahneledi

Bir Kurtuluş Hikayesini anlatan ve Gazetemizin Sahibi Çetin Remzi Yüregir’in dayısı olan ünlü şairimiz Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın, “Bir Kurtluş Destanı; Çukurova Koçaklaması” adlı kitabından uyarlanan oyun büyük beğeni aldı.

HABER:VAHİT ŞAHİN
“Bir Kurtuluş Hikayesi”ni anlatan ve Gazetemizin Sahibi Çetin Remzi Yüregir’in dayısı olan ünlü şairimiz Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın, “Bir Kurtluş Destanı; Çukurova Koçaklaması” adlı kitabından uyarlanan oyun büyük beğeni aldı.
Selçuk Şahin’in uyarladığı ve yönettiği oyunun müziğini Özgür Sarıçam yaptı. Derviş Mustafa Ceren’in koreografisinin gerçekleştdiği “Ölümden Çoktular adlı oyunun ses ve ışığını Coşkun Şahin yaparken, kostümler Seyhan Belediyesi Dikimevi’nden. Sahne dekorunu ise Seyhan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yaptı.
Oyunda Seyhan Belediyesi Drama Öğrencileri Kağan Efe Duran, Ecem Çakarcı, Esra Uludağ, Arda Sertkaya, Naz Kiraz, Tuna Uzun, Duru Mirici, Yusuf İslam Estekin, Mira Çalyan, Yusuf Arslan, Zeynep Karslı, Eylül Duru Barış, Naz Ümmet, Nisa Uzun ve Nilüfer Nur Konuş rol aldı.
Seyhan Beledye Başkanı Akf Kemal Akay, izlediği oyun sonunda bir de konuşma yaparken,drama öğrencileri ve tüm sanatçılar ayakta alkışlandı.
Oyun sonunda izleyiciler, oyuncu ve sanatçılarla hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta yarıştılar.

(vş)

 

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ