15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali “Evde kalamayanlara” temasıyla internet üzerinden gerçekleşecek

Bu yıl 15’incisi düzenlenecek olan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali (İFF), internet üzerinden düzenlenecek. Festival komitesi yayımladıkları açıklamada Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu yıl internet üzerinden yapılacağını bildirdiği festivalin sloganını “Evde kalamayanlara” olarak belirledi.

“Evde kalamayanları görün”

Festival komitesi, açıklamada “Evde kalamayanlara” teması hakkında şunları söyledi: 

“Düzenleme komitemiz festivalin esin kaynağı olan emekçilerin bu salgın hastalık karşısındaki durumuna dikkat çekmek için festivali internet üzerinden gerçekleştirme kararını aldı. Bu yıl, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, ‘Evde kalamayanlara’ mottosu ile 1-7 Mayıs 2020 tarihlerinde internet üzerinden yapılacak. Bu festivali başta sağlık emekçileri olmak üzere, market çalışanları, hizmet sektörünün değişik birimlerinde çalışanlar, ihracatı düşürmemek için çalışmaya mahkum edilen otomotiv işçileri, beyaz eşya sektöründe çalışan emekçiler, inşaat işçileri ve nicelerine ithaf ediyoruz.

İşçi Filmleri Festivali olarak gerçekleştireceğimiz ONLİNE film festivali ile ‘İşçiler vardır, emekçiler vardır, ülkemizi yönetenler onları görmüyor, önlem almıyor, virüsün insafına bırakılıyorlar, işten atılıyorlar ve eve ekmek getirmek için ne iş olsa yapacak hale getiriliyorlar! EVDE KALAMAYANLARI GÖRÜN!’ mesajını vermek istiyoruz.”

Festival açılış etkinliğinin 1 Mayıs 2020 saat 20.30’da İFF Youtube kanalında canlı olarak gerçekleşeceğini belirten festival komitesi yakın zamanda duyurulacak festival programındaki filmlerin 2-7 Mayıs tarihleri arasında canlı yayın tekniği ile Youtube kanalından izlenebileceğini belirtti.

Yazının devamını okumak için tıklayın