80 edebiyatçı ’emek ve özgürlük ittifakı’nın kuruluşunu kutladı

Aralarında aydın, yazar ve şairin bulunduğu 80 edebiyatçı ’emek ve özgürlük ittifakı’na ilişkin yaptıkları ortak açıklamada, “Önümüzdeki uzun yol, açık ve aydınlık olsun” diyerek ittifakın kuruluşunu kutladı.

Ahmet Telli, Latife Tekin, Zülfü Livaneli, İnci Aral, Hüsnü Arkan

Emekçi Hareket Partisi (EHP), Emek Partisi (EMEP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Toplumsal Özgürlük Partisi’nin (TÖP) bir araya gelerek oluşturduğu ’emek ve özgürlük ittifakı’, yarın İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki halk buluşmasıyla kamuoyuna kuruluşunu ilan edecek.

80 edebiyatçı yayınladıkları ortak açıklamayla ittifakın kuruluşunu kutladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizin görülmemiş bir yoksulluk, baskı sarmalında boğulduğu, bilim ve sanatın hiç olmadığı kadar saldırıya uğradığı bu zor zamanlarda, Emek ve Özgürlük İttifakı uzun bir tarihe ve mücadele birikimine yaslanan iki güzel ifadeyi sahiplenerek yola çıktı. Bugün herkesin umut kadar güven duymaya da ihtiyacı var. Varoluşumuzu zenginleştirecek, yıkıma uğramış insanlığımızı yeniden yüceltecek, dünyaya ve hayata koşulsuz ve ön yargısız kendini açarak, yenileyici ve iyileştirici bir rol oynayacak, hayatın karmaşasını kavrama cesaretine sahip, özgürlüğe, eşitliğe ve barışa açılacak bir kapıdan çok, bu kavramların ta kendisi olacak yaratıcı bir oluşumun beklentisi ve ümidi içindeyiz. Emek ve Özgürlük İttifakı’nı bu duygularla kutluyoruz. Önümüzdeki uzun yol, açık ve aydınlık olsun.”

80 edebiyatçı ’emek ve özgürlük ittifakı’nın kuruluşunu kutladı: Yaktığınız umut ışığını selamlıyoruz