Dijital sanat galerisi

Resim, fotoğraf, heykel ve dijital baskı alanlarında eser üreten sanatçılar ile sanatseverleri pazaryeri modeliyle online ortamda bir araya getiren SanatBulur, son dönemlerin dikkat çeken girişimleri arasında yerini aldı. 1000’den fazla eserin satışına aracılık eden girişimin iş modeli ise komisyona dayanıyor.

Sanat eserlerine ulaşmak oldukça güç. Özellikle işin içinde galeri, müzayede evleri ve komisyoncular gibi birçok farklı aracının olduğu düşünülürse sanat eserlerine yüksek fiyat etiketleri konuluyor ve büyük şehirlerde yaşayanların dışında neredeyse ulaşılamıyor. Bu sorundan harekete geçen Recep İlkbahar, Burak Karaca, Onur Basat ve Gülşah Ayhan, SanatBulur’u hayata geçirdi. Web sitesi üzerinden hizmet veren girişim, resim, fotoğraf, heykel ve dijital baskı alanlarında eser üreten sanatçılar ile Türkiye’nin her noktasından sanatseveri pazar yeri modeliyle online ortamda bir araya getiriyor.

Sanat piyasasına, online platformlar gündeme gelene kadar galeri, müzayede evleri ve komisyoncuların hakim olduğunu ifade eden Recep İlkbahar, “Sektördeki esas sorun sanatçıların ve sanatseverlerin iş yapabilmeleri için fiziksel bir alana ihtiyaç duymaları. Galeri ya da müzayede evi dediğimizde büyük şehirler dışında tek bir oluşum bile mevcut değil. Olanlar da hem sanatçıdan çok yüksek komisyonlar almakta hem de eser fiyatları satın alınabilir çizgilerin oldukça üstünde” dedi.

Yazının devamını okumak için tıklayın

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan