Ege Bağatur Anısına Panel Düzenlenecek

Adana’nın efsane belediye başkanlarından olan Ege BAĞATUR anısına Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde “Neoliberal Kentleşme Koşullarında Belediyecilik” konulu panel düzenlenecek.

Seyhan Belediyesi ve Çukurova Sanat Girişimi işbirliği ile Adana’nın efsane belediye başkanlarından olan Ege Bağatur anısına kentleşme ve belediyecilik üzerine önemli bir panel düzenlenecek. 16 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 14.00’te düzenlenecek olan “Neoliberal Kentleşme Koşullarında Belediyecilik” konulu panele konuşmacı olarak Prof. Dr. H. Tarık ŞENGÜL,  Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp MUHÇU ve Şehir Yüksek Plancısı Ömer MERSİNLİGİL katılacak. Panel’in yöneticiliğini ise Gazeteci Yazar Çetin YİĞENOĞLU yapacak.

Hülya Başak EKMEKÇİ’nin Ege BAĞATUR videosu ile başlayacak panelin sunuculuğunu ise Nazan ARABACI BALCI yapacak.

EGE BAĞATUR KİMDİR?

İlk, orta ve lise tahsilini Adana’da yaptı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1961 yılında mezun oldu. Avukatlık stajını ve askerliğini yaptıktan sonra 1965 yılında Adana’da avukatlığa başladı. 1973 – 1977 yıllarında Adana Belediye Başkanlığı görevini yaptı. 1977-1990 yılları arasında avukatlık mesleğine devam etti. 16 Kasım 1990 tarihinde vefat etti.

Kaynak: adanahaberci.com