Çağdaş Ertuna

Çağdaş Ertuna

Genç sanatçıların işlerinin koleksiyonerler tarafından satın alınması önemli.

Sadece koleksiyonerlerin gençlere destek olma isteği nedeniyle değil, sanatçıların gelecek vaat ettiğini göstermesi bakımından da değer taşıyor.

Mamut Art Project ise genç sanatçıların işlerini koleksiyonerlere ulaştırabilmek için iyi bir fırsat.

Genç sanatçılara açık çağrı

“Günümüzde sanatın çoğunluğa ulaşamadan, galeriler ve büyük koleksiyonerler arasında sıkışıp kaldığını, steril galeri alanları dışında görünürlük kazanamayan çok yetenekli sanatçılar olduğunu üzülerek görüyoruz. Yolun başındaki sanatçılar, yeteneklerini tanıtabilecekleri ortamlara zor ulaşıyor. Sanatsever cephesinde ise, sanata sadece çok üst bir tabakanın ulaşabileceği gibi yanlış bir düşünce yaygın. Mamut’u bu anlamdaki bir açığı kapatma umuduyla tasarladık” diye anlatmıştı projenin fikir sahibi Seren Kohen 9 yıl önce ilk başladıklarında.https://f67d9b41fcd3990a7c3461ce7adf0754.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Mamut Art Project’in 2021 edisyonu için ise başvurular 20 Mayıs’a kadar uzatıldı.

Bu yılki jüride Can Altay, Necmi Sönmez, Hale Tenger, Melis Terzioğlu, Azra Tüzünoğlu var.

Sergilenecek işler, seramik, heykel, ahşap gibi üç boyutlu çalışmalar, video, animasyon, illüstrasyon, dijital, fotoğraf, kolaj, yerleştirme, sokak sanatı ve resim dahil olmak üzere birçok farklı alanda üretimler arasından seçilecek.

Yazının devamını okumak için tıklayın

www.mamutartproject.com

www.mamutartproject.com/basvuru-bilgileri