Bu hafta vizyona giren filmlerden seçtik.

Bir Zamanlar Hollywood’da

Quentin Tarantino, 1969 yılının Los Angeles’ini ziyaret ediyor. TV yıldızı Rick Dalton ve onun dublörlüğünü yapan Cliff Booth, artık tanımakta zorlandıkları film endüstrisinde yollarına devam etmeye çalışmaktadırlar. Tarantino, dokuzuncu filminde geniş bir oyuncu kadrosuyla ve farklı hikayelerle, Hollywood’un altın çağının son günlerine saygı duruşunda bulunuyor.

Tarantino’nun yönettiği filmde Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie ve Luke Perry rol alıyor. 

Kod. Adı: Angel

Gizli Servis üyesi ve başkan koruması olan Mike Banning, başkan Allan Trumball’u tehdit eden bir hava saldırısı sonucunda hayatını ve kariyer seçimlerini sorgulamaya başlar. Karalama kampanyasının hedefi haline gelen ve başkana suikast düzenleme teşebbüsüyle suçlanan Banning, gerçek tehdidi ortaya çıkarmaya çalışırken kendi ajansından ve FBI’dan kaçınmak zorunda kalır.

Ric Roman Waugh’un yönettiği filmde Gerard Butler, Morgan Freeman, Piper Perabo ve Lance Reddick rol alıyor. Reklam

Korku Hikayeleri

Bir grup genç, peşlerinden gelen zorba bir sınıf arkadaşlarından kaçarken korkunç efsanelerle ün salmış perili bir eve sığınmak zorunda kalır. Efsanelere göre evde yaşayan zengin ailenin kızı Sarah, normal olmadığı için bir odaya kapatılmış, komşu çocukları öldürdüğü anlaşılınca da tımarhaneye gönderilmiştir. Eve sığınan gençlerin efsanenin gerçek olduğunu öğrenmeleri çok da uzun sürmez.

Andre Ovredal’ın yönettiği filmde Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush ve Dean Norris var. 

Acele Baba Aranıyor

Damien ve kız kardeşi Melanie mutlu bir çocukluk geçirmişlerdir ancak annelerinin ölümünden sonra ailenin büyüsü bozulur. Aradan 20 yıl geçer, Damien artık bir ilkokul öğretmenidir. Ülkede kalması için gerekli evrakları olmayan bir öğrencisi, annesiyle birlikte sınır dışı edilecekken Damien yetkililere çocuğun kendi çocuğu olduğunu söyler. Çocuğu ve annesini kurtarmak için sıkı bir savaşa girer.

Xavier de Choudens’in yönettiği filmde Franck Gastambide, Melisa Sözen, Grine ve Camille Lollouche başrolleri paylaşıyor. 

Online Vahşet

Bir grup genç aralarından birine verecekleri veda yemeği nedeniyle bahçe içinde, iki katlı müstakil bir evde bir araya gelir. Ne yazık ki bu evin farklı davetlileri de olacaktır. Sonradan gelen davetsiz üç kişi ortalığı karıştırır ve geceyi kabusa çevirir. Davetsiz misafirler birbirlerinden aldıkları vahşi sahneleri cep telefonuyla kaydedip ‘Framed’ adında bir sosyal medya uygulamasıyla canlı yayınlar. Amaç izleyici rekoru kırmaktır.

Marc Martinez’in yönettiği filmde Daniel Horvath, Julia Molins, Joe Manjon ve Alex Maruny yer alıyor. 

Kaynak: diken.com.tr