Oscar Ödülleri Dağıtıldı , filmleri nerede izleyebilirsiniz

Oscar ödülleri dağıtıldı, Everything Everywhere All at Once filmi 7 dalda Oscar’a uzandı

All Quiet on the Western Front ise 4 Oscar heykeli kazandı

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından düzenleen Oscar ödülleri bu yıl 95’inci kez yapıldı. Los Angeles’ta bulunan Dolby Tiyatro’sunda gerçekleşen ödül törenini Jimmy Kimmel sundu. “Everything Everywhere All at Once” filmi, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Özgün Senaryo, En İyi Kurgu, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Film dallarında ödüle uzanarak, 7 dalda Oscar ödülü kazandı.

Detaylar tüm liste  linkte:

https://t24.com.tr/haber/oscar-odulleri-dagitiliyor-iste-kazananlar,1097650

 

Hangi filmi nerede izleyebileceğinizi derledik.

The Banshees of Inisherin (Inisherin’in Ölüm Perileri) (/ Vizyon

En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (iki ayrı oyuncuyla), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Özgün Senaryo, En İyi Kurgu, En İyi Film Müziği dallarında toplam 9 adaylığı bulunan film, dağılan bir ülkeyi çözülen arkadaşlık üzerinden anlatıyor.

Everything Everywhere All at Once (Her Şey Her Yerde Aynı Anda) / Netflix

Yılın en çok konuşulan filmi aralarında En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi, En İyi Özgün Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Kurgu’nun da olduğu toplam 11 dalda aday.

All Quiet on the Western Front (Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok) / Netflix

En İyi Film, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Sinematografi, En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı, En İyi Film Müziği, Yabancı Dilde En İyi Film kategorilerinde 6 dalda aday olan filmi Netflix’de izleyebilirsiniz. Film, kendisi de Birinci Dünya Savaşı’na katılan Alman yazar Erich Maria Remarque’nun 1928 tarihli aynı adlı romanından uyarlandı ve daha önce de defalarca filme çekildi.

Argentina, 1985 /Prime Video

Arjantin’deki askeri diktatörlük döneminden sonra, askeri liderleri sivil bir mahkemede yargılama görevi verilen savcı Julio Strassera ve ekibinin adalet mücadelesini anlatan film, Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde yarışıyor. Arjantin 1985 filmi Prime Video’da izlenebilir.

The Quiet Girl / Vizyon

Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde yarışan İrlanda filmi şu an sinemalarda gösterimde.

Empire of Light (Işık İmparatorluğu) / Apple TV

En İyi Sinematografi dalında yarışan film Disney+ platformunda yayımlanıyor.

https://www.diken.com.tr/oscar-adayi-filmleri-nerede-izleyebilirsiniz/

 

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan