Ressam Sibel Ener’in eserlerini Adabul’da sizlerle ara ara paylaşacağız

Ressam Sibel Ener’in çalışmalarını bizle paylaşan sanatçılar kervanına katıldı kendisine teşekkür ediyoruz. Ana sayfada gördüğünüz resmin ebatları 100×100. Sibel Ener eserlerine isim vermiyor. İsmi resme bakanın algısına bırakıyor.

Adabul sitemizde Adana’da açılan resim sergileri,sergi duyurularını yayınlıyoruz bunun yanı sıra ,Adanalı ressamların çalışmalarına da ara ara Adabul’da yayınlamak isityoruz. Şimdilik Mehtap Atıl ve Sibel Ener’in eserlerini paylaşıyoruz dileğimiz bu sayının artması.

2016-06-11_12-32-59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sibel Ener’in kısa özgeçmişi:

Sibel Nur Ener Adana`da yaşamaktadır. Resime olan sevgisi çok yönlü bir sanatçı olan babasının etkisiyle genç yaşlarında başlamıştır. Eğitim hayatı boyunca resim tek ilgi alanı olmasına rağmen, Ingiltere`de bilgisayar öğrenimi görmüştür. Tekrar resimle buluşması 1991 yılında Kültür Bakanlığı`na bağlı Adana Devlet Güzel Sanatlar Galerisi`ne ve Sabancı Kültür Merkezi`nde yapılanan, Mustafa Dulda Atölyesi`ne katılmasıyla olur. Mustafa Dulda ile 5 yıl yağlıboya, Mehmet Çekenoğlu ile de 2 yıl suluboya çalışır ama kendisini yağlıboya çalışmalarına daha yakın hisseder. Sanatçı Adana Ressamlar Derneği üyesidir. Halen Adana`da kişisel çalışmalarını sürdürmektedir.

Sibel Nur Ener 2016 yılında açtığı resim galerisi Vegabond’da resim sergileri de düzenlemektedir. 

2016-06-12-PHOTO-00000032