“Uluslararası Kısa Film Yarışması’’, ‘’Adana,‘’Öğrenci,finalistleri belli oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 18 – 24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin “Uluslararası Kısa Film Yarışması’’ , ‘’Adana Kısa Film Yarışması’’ ve ‘’Öğrenci Kısa Film Yarışması’nın finalistleri belli oldu.
Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda 20 film yarışırken, Adana Kısa Film Yarışması’nda 6 film, Öğrenci Kısa Film Yarışması’nda ise kurmaca, deneysel, belgesel ve canlandırma kategorilerinde 24 film yarışma heyecanını yaşayacak.
Uluslararası Kısa Film Yarışması ön jürisinde akademisyen Dr. Batu Anadolu ve akademisyen Bilal Çakay; Adana Kısa Film Yarışması ön jürisinde yapımcı Ceyhun Büyükbeşe ve sinefil Burhan İlkılıç; Öğrenci Kısa Film Yarışması ön jürisinde sinefil Vahit Tansoy ve akademisyen İlker Zor yer aldı.
Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda; Brezilyalı yönetmen Leonardo Martinelli’nin yönettiği “A Bird Called Memory”, Gürcistanlı yönetmen George Todria’nın yönettiği “Amaia”s Guests”, Kolombiyalı yönetmen Angelica Restrepo ile Carlos Velandia’nın yönettiği “All My Scars Vanish in the Wind”, Hong Konglu yönetmen Anson Chu’nun yönettiği “No Place for Old Men”, Ürdünlü yönetmen Ahmad Alyaseer’in yönettiği “Our Males and Females”, Amerikalı yönetmen Jordan K. Paul’un yönettiği “Animals”, Azerbaycanlı yönetmen Elvin Adigozel’in yönettiği “Forgive me Tonight”, İranlı yönetmen Kiarash Dadgar Mohebi’nin yönettiği “The Steak” ve Türk yönetmenler Zeynep Demirhan’ın yönettiği “Yüzler”, Eser Tokas’ın yönettiği “Dehliz”, Muhammet Sezer Bildiren’in yönettiği “Kirpi”, Volkan Durmuş’un yönettiği “Yada Yağmurları”, Evrim İnci’nin yönettiği “Duvar”, Gülce Besen Dilek’in yönettiği “Kolaj” ve Uğur Savaş’ın yönettiği “Kurdun Kutusu”, Benhur Bolhava’nın yönettiği “Koyun”, Doruk Can Kaya’nın yönettiği “Ay Bulutta”, Halime Usta’nın yönettiği “Soğuk, Uzak ve Kirli”, Yılmaz Özdil’in yönettiği “Aforoz” ve Handan İpekçi’nin yönettiği “Diyet” Adana seyircisi karşısına çıkarak ödül için yarışacaklar