“Yaşar Kemal ile Çukurova’da Dünden Yarına” projesi kapsamında düzenlenen fotoğraf sergisi KorArt Galeri’de ziyarete açıldı

“Yaşar Kemal ile Çukurova’da Dünden Yarına” projesi kapsamında düzenlenen fotoğraf sergisi KorArt Sanat Galerisi’nde ziyarete açıldı.

Haluk Uygur Fotoğraf Atölyesi eserlerinin sunulduğu sergiyi 15 Mayıs’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

Yaşar Kemal;
” Köyümün kayalıklarında da yüzlerce kartallar uçuşurdu(…) çok çok flamingo gördüm. Renk renk büyüklü küçüklü kuşlar, kelebekler bulutlar gibi uçuşurlardı.(…) Bir de arılara merak sarmıştım(…)Sonraları karıncalarla dostluk kurdum.Ve çiçekler…(…) nergisler, sümbüller, gelincikler.(…) Eve getirilmiş bir kilimi aylarca bıkmadan, usanmadan seyrettiğimi hatırlıyorum” diyor ve ekliyor “ben Abdale Zeynikinin diz çöküp destanlar söylediği evde büyüdüm”
Biz ise lise ve ortaokulda okuyan gençler olarak onun eserlerinde doğayı işleyişini inceleyip, Yaşar Kemal’in doğasını fotograflarla anlatmak istedik.
Ama takdir edersiniz ki; böylesine sıradışı bir sanatçıyı sıradan yöntemlerle anlatmak haksızlık olurdu. Bu yüzden tüm sınırları zorlayarak aynı Yaşar Kemal gibi sıradışı yöntemler kullandık.
Sergimizde aramızda bulunarak bizim hissettiklerimizi paylaşırsanız onur duyarız.