Yerin Kulağı: Bob Dylan, Kennedy suikastını 16 dakikaya sığdırdı

Ogün Işık

Yeni çıkan müziklerde bu hafta en dikkat çekeni, Bob Dylan’ın JFK suikastını konu edindiği 16 dakikalık şarkısı. Ayrıca Pearl Jam yepyeni bir albümle dinleyicilerine kavuştu, Kreator ve Justin Hayward ise yeni tekliler sundu.

Bob Dylan

2016’da Nobel Edebiyat Ödülü kazanan müzisyen, şarkı sözü yazarı Bob Dylan, kariyerinin en dikkat çekici işlerinden birine imza attı. Dylan, 1963’te ABD Başkanı John F. Kennedy’nin suikastını anlatan 16 dakikalık bir şarkı yayınladı.

Dylan, Murder Most Foul şarkısında müziği, kendine has tarzıyla sözlere yediriyor ve yardımcı konumda kullanıyor. Dylan şarkıyı kısa süre öne kendi YouTube kanalından yayınladı.

Şarkı, Dylan’ın 8 yıllık müzikal suskunluğunu da bozduğu anlamına geliyor. Dylan’ın yeni şarkısı kısa sürede milyonlarca dinlenmeye ulaştı.

Dylan şarkının yayınlanmasının ardından şu notu dinleyicileriyle paylaştı:

“Yıllar süren tüm desteğiniz ve sadakatiniz için hayranlarıma ve takipçilerime selamlar. Daha önceden kaydettiğimiz ve yayınlamadığımız bu şarkıyı ilginç bulabilirsiniz. Güvende kalın, dikkatli olun ve Tanrı sizinle olsun.”

Yazının devamını okumak için tıklayın

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan