28. İstanbul Caz Festivali, eylül ayında pandeminin olumsuz etkilerinden kurtarıp nefes aldıracak

28. İstanbul Caz Festivali’nin programı duyuruldu. Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen festival, kapılarını 1 Eylül’de açacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), pandeminin bıraktığı kötü hisleri, bunaltıcı ruh halini ve tüm olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya kararlı! Tam bir hafta önce İstanbul Müzik Festivali’nin programının açıklanmasının ardından dün de 28. İstanbul Caz Festivali’nin programı duyuruldu. İstanbul Film Festivali ise şu an hem fiziksel hem de çevrimiçi olarak devam ediyor. 

İKSV’nin 24 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlediği İstanbul Caz Festivali, kapılarını 1 Eylül’de açacak. Açık hava mekânlarında düzenlenecek 40’a yakın konser ve çeşitli yan etkinliklerle festival, İstanbullulara nefes aldıracak. 

24 gün sürecek festival maratonunda konser verecek isimler arasında birbirinden ünlü isimler bulunuyor. Afrika müziğinin dört Grammy ödüllü kraliçesi Angélique Kidjo bu isimlerden biri. Kenan Doğulu ise pop müzikteki becerilerini “İhtimaller” projesiyle caza taşıyor. Avrupa cazının önde gelen alto saksofonistlerinden Stefano Di Battista konser verecek isimler arasında. Sevilen sanatçı Mabel Matiz ise festivale özel projesiyle öne çıkıyor. Geçen yıl Grammy’ye aday gösterilen Altın Gün de festivalde yer alacak birçok isim arasında. 

İBB’YLE İŞBİRLİĞİ: #İSTANBULBİRSAHNE

Festivalin en çok ilgi gören ücretsiz etkinliklerinden Parklarda Caz konserlerine bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek festivalde #İstanbulBirSahne konserleri de eklenecek. Konserlere her yaştan festival izleyicisi davetli. Bir diğer sevilen etkinlik Gece Gezmesi, bu yıla özel bir formatla Beykoz Kundura’nın farklı sahnelerine dağılacak.

Festivalde 19 yıldır devam eden Genç Caz projesi bu yıl 2013’te hayatını kaybeden müzik insanı Mehmet Uluğ’un anısını yaşatmak amacıyla oluşturulan Mehmet Uluğ Fonu ile buluşuyor. 

Festival biletleri, İKSV Lale Kart üyeleri için 6 Temmuz Salı günü başlayacak indirimli ön satış döneminin ardından 9 Temmuz Cuma günü genel satışa çıkacak. 

Yazının devamını okumak için tıklayın