Netflix, yılın ikinci çeyreğinde en çok izlenen film ve dizileri açıkladı

Netflix, 2021’in ikinci çeyreğinde en çok izlenen orijinal yapımlarını açıkladı. Listenin ilk sırasında Army of the Dead yer alırken; Sweet Tooth, Shadow & Bone ve Lupin gibi yapımlar da listeye girdi.

Popüler dizi ve film platformu Netflix, 2021’in ikinci çeyreğinde en çok izlenen orijinal içerikleri açıkladı. Listenin ilk sırasında Army of the Dead var.

Bu zaman aralığında listenin zirvesinde yer alan ‘Army of the Dead’in (IMDb puanı 5,8) izlenme sayısı 75 milyon. Film, Las Vegas’taki bir zombi salgını sırasında yaşananları konu ediyor. Bir adam salgın sırasında bir grup paralı askeri bir araya getirir ve büyük oynamaya karar verir. Ekip, karantina bölgesine girmeye cesaret ederek gelmiş geçmiş en büyük soygunu gerçekleştirmeye çalışır.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902381-1.

İkinci sırada yer alan orijinal içerik ise ‘Fatherhood’ (IMDb puanı 6,7). Komedi-dram türündeki filmin izlenme sayısı 74 milyon. Fatherhood, kızının doğumundan bir gün sonra karısının beklenmedik ölümü ile sarsılan bir babanın, kızını tek başına büyütme çabasını konu ediyor.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902382-1.

Listede üçüncülük koltuğunda ise 60 milyon izlenme ile bu senenin dikkat çeken yapımlarından ‘Sweet Tooth’ (IMDb puanı 7,9) dizisi var. Sweet Tooth, insan ve geyik karışımı bir canlı olan genç Gus’ın maceralarını konu ediyor. Dünyayı sarsan gizemli bir olayın ardından harekete geçen Gus, kendisi gibi melez insanlardan oluşan bir aileye katılır ve birlikte büyük bir komployu keşfetmek üzere zorlu bir maceraya atılırlar.

netflix-yilin-ikinci-ceyreginde-en-cok-izlenen-icerikleri-acikladi-902383-1.

Listede sıralama şu şekilde devam ediyor:

Shadow and Bone (55 milyon izlenme – IMDb puanı 7,7)

Leigh Bardugo imzalı romandan uyarlanan fantastik dizi, “Lights Out”, “Arrival” ve “Bird Box” gibi yapımlardan tanınan Eric Heisserer tarafından ekrana taşınıyor. Yazarın ünlü Grisha evreninde geçen “Shadow and Bone” konu olarak, ikiye bölünmüş bir evrende vahşi yaratıklara komşu olarak yaşayan insanları takip ediyor. İki ülkeyi birleştirebilecek sihirli bir gücün varlığını keşfeden bir asker, kendisini zorlu bir savaşın ortasında buluyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın