Türkiye İnovasyon Haftası Adana’da

inovasyon

Türkiye İnovasyon Haftası başladı

Türk iş dünyasını bir araya getiren organizasyonda 50’ye yakın konuşmacı yer alıyor.

 Ekonomi Bakanlığı’nın katkıları, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) organizasyonuyla düzenlenen, ‘Türkiye İnovasyon Haftası’ başladı. Adana Hiltonsa’da gerçekleşen organizasyon; Türkiye İnovasyon Haftası Adana Komite Başkanı Bülent Aymen, Adana Sanayi Odası (ASO) Başkanı ve Akdeniz İhracatçıları Birliği (AKİB) Koordinatör Başkanı Zeki Kıvanç, Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

İki gün boyunca sürecek olan etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlandı. Türk iş dünyasını, inovatif şirketlerin CEO’larını, ilham veren girişimcileri ve modayı marka yapanları bir araya getiren organizasyonda 50’ye yakın konuşmacı yer alacak.

 

ino

Organizasyonun birinci gününde Türk iş dünyasından konuşmacı olarak Bloomberg HT Haber Koordinatörü Ali Çağatay, Medisa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Esas Holding Kurucu Ortağı ve Başkan Yardımcısı Emine Sabancı ve Simit Sarayı Onursal Kurucu Başkanı Haluk Okutur söz aldı. Türkiye’de geliştirilen teknolojilerin Avrupa ve Kuzey Amerika pazarına girişi ve başarı hikayesi konusunda Airties Yönetim Kurulu Başkanı Kurucu Ortağı Bülent Çelebi açıklamalarda bulundu. İnovatif Şirketlerin Yıldız CEO’ları başlığında Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz, Pegasus Havayolları Ceosu Mehmet Nane, ODEA Bank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Hüseyin Özkaya, TAV Grubu CEO’su Dr. Sani Şener konuştu.

İlham veren girişimciler başlığında DÜNYA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Sosyal Girişimci Ahmet Erhan Tanyeri, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Başkanı Sanem Oktar, Buluşum CEO’su Cihan Alpay ve SBS Bilimsel Bio Çözümler Genel Müdürü Aslı Elif Tanağur yer aldı. Yıkıcı inovasyon dönemi ve maker hareketi başlığında ise Makers Türkiye& Flyler. com kurucusu Ongun Tan açıklamada bulundu. Modayı marka yapanlar başlığında Hürriyet Gazetesi Yazarı Vahap Munyar, Moda Sanatçısı Arzu Kaprol ve Dilek Hanif yer aldı.

ATHİB’in Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

Çukurova’nın bereketli ve hoşgörülü topraklarında 2012 yılından bu yana gerçekleştirilen 5. Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın ödül töreni Adana Taş Köprü üzerinde gerçekleştirildi. Yarışmada Göksu Aybacı Lightining temasıyla üçüncü, Cansu Çevik Yosun Etkisi temasıyla ikinci ve Merve Cingöz Bambu temasıyla birinci oldu. Yarışma kapsamında masrafl arı ATHİB tarafından karşılanmak üzere tüm fi nalistler Paris Premiere Vision Tekstil fuarına katılacaklar.

   

Etkinlik Programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.turkiyeinovasyonhaftasi.com/tr/adana-2016-etkinlik-programi.html

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan